lgotyp1 lgotyp3

 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „Maks”

Witamy

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „Maks” z Chorkówki z miesiąca na miesiąc rozwija się i poszerza ofertę.

Swoją działalność spółdzielnia rozpoczęła od założenia Niepublicznego Przedszkola "Misiowo” w Chorkówce, które jak na razie jest głównym stałym źródłem przynoszącym dochód członkom spółdzielni. Wykwalifikowana i doświadczona kadra dba o to, aby klient (rodzic) i podopieczny (dziecko) byli zadowoleni z poziomu usług, jakie oferujemy. Obecnie ze względu na rozpoczynający się rok przedszkolny liczba naszych podopiecznych wzrosła, dlatego rozpoczęłyśmy nabór do dwóch oddziałów przedszkolnych (grup wiekowych).

Nasze sondaże przeprowadzone w czasie realizacji projektu na tym terenie dotyczące zapotrzebowania na usługi przedszkolne okazały się trafne. Poza tym zajęcia dodatkowe min. rytmika, j. angielski, zajęcia plastyczno-techniczne, gimnastyczne, teatralne, logopedyczne, czy możliwość konsultacji ze specjalistami: logopedą psychologiem są dodatkowym atutem naszego przedszkola. Dzięki godzinom doradczym mamy możliwość korzystania z pomocy fachowców, którzy są nam niezbędni. Stad też liczymy na dodatkowe godziny, które będą właściwie i mądrze przez nas wykorzystane.

W ostatnim czasie zorganizowałyśmy „ Dzień Dziecka”, wycieczkę do „Myczkowiec” dla dzieci i ich rodziców. Staramy się podtrzymywać tradycje ludowe w związku z tym przygotowałyśmy „Sobótki”, w których uczestniczyli rodzice wraz z dziećmi, które chętnie śpiewały i tańczyły przy ognisku. Staramy się korzystać z dobrej lokalizacji, która daje nam możliwość organizacji ciekawych wycieczek w pobliżu mamy piekarnie, bibliotekę, które ostatnio odwiedzili nasi podopieczni. Przed nami jeszcze straż pożarna, posterunek policji, ośrodek zdrowia i wiele innych. To tania, atrakcyjna, a przed wszystkim ciekawa i pouczająca forma spędzania czasu. Staramy się również wychodzić z oferta do nieco starszych dzieci i młodzieży, dlatego przez okres wakacyjny prowadzimy dodatkowe zajęcia popołudniowe w czasie, których dzieci/ młodzież mogą rozwijać swoje zainteresowania. Okres wakacji to czas wypoczynku i zabawy, dlatego zorganizowałyśmy dyskotekę (karaoke), która do tej pory nie była organizowana na terenie gminy, co wzbudziło zainteresowanie wielu młodych ludzi, którzy miło spędzili czas.

Dzięki przestronnym wnętrzom sal mamy możliwość organizowania imprez okolicznościowych. Do tej pory odbyły się 2 Komunie, 2 imprezy firmowe oraz 3 Kinder Bale urodzinowe, co przyniosło nam dodatkowy dochód. Już w tej chwili mamy rezerwację na Komunie w przeszłym roku.

Poza tym w swojej ofercie zachęcamy min. firmy przedsiębiorców, do wypożyczenia naszego lokalu na szkolenia, firmowe bankiety zebrania udostępniając wraz z wyposażeniem (projektor, komputer, tablice, materiały biurowe) salę oraz zaplecze gastronomiczne.

Kolejnym plusem naszej działalności jest bardzo dobrze prosperująca kuchnia. Dzięki szkoleniom i kursom oraz doświadczeniu sprawniej przebiega organizacja pracy. Panie same zaopatrują i przygotowują smaczne i zawsze świeże posiłki. Ponad to od niedawna wprowadziłyśmy ofertę cateringową z możliwością zamówienia sałatek bądź obiadu, co również pozwala nam pozyskać dodatkowy dochód, mamy kilku stałych klientów w śród lokalnej społeczności.

WSS „MAKS” zajmuje się działalnością charytatywną zbieramy pieniądze na bardzo kosztowną rehabilitację chorej Emilki. W tym celu zorganizowałyśmy koncert charytatywny z udziałem lokalnych zespołów, a gwiazdą wieczoru był „Buka” gdański raper. Jest to jeden z pierwszych tego typu koncertów. Kolejny planowany jest na wrzesień ze względu na sumę, jaką potrzebujemy tak, więc pomagamy! Dzięki tego typu akcjom nawiązałyśmy nowe znajomości ze sponsorami i kontakty z ludźmi, którzy przyczynili się do pomocy w oprawie i zorganizowaniu koncertu.

Udział w projekcie dał nam szanse, a tym samym pozwolił na realizacje naszych planów, które nie urzeczywistniłyby się bez tak zgranego wzajemnie uzupełniającego się zespołu, jaki tworzą członkowie naszej spółdzielni. Dzięki temu, że kochamy to, co robimy wierzymy, że nasza ciężka praca zostanie zauważona i doceniona. Dlatego robimy wszystko, aby zaistnieć na rynku lokalnym i aby nasza praca przynosiła nam satysfakcje i oczekiwany zysk!

Jeśli chodzi o promocję to na bieżąco aktualizujmy naszą stronę internetową, ogłaszamy się i promujemy na portalach społecznościowych, a zwłaszcza fb, przy okazji organizowanych przez nas imprez. Dodatkowo nasza działalność pojawia się na stronach lokalnych portali informacyjnych, plakatach oraz ulotkach.

Liczymy na dalsze wsparcie i pomoc.

Poniżej adresy: strony internetowej oraz fb.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

http://www.przedszkolemisiowo.republika.pl/page190701857651aeec1535747.html

https://www.facebook.com/przedszkolemisiowo/photos_stream

Pozdrawia

WSS” Maks” Chorkówka